WhatCity?
Séria prednášok na tému nových urbánnych stratégií
Pripravuje Aliancia Stará Tržnica o.z., Goethe-Institut Bratislava, Punkt o.z. a Imagine Development.
www.whatcity.sk

WhatCity? je formát prednášok a workshopov, ktorý hľadá nové urbánne stratégie a ekonomické modely kolaborácie pre zlepšenie životného prostredia v meste. Predstavuje zahraničných expertov z oblasti dizajnu, architektúry alebo urbanizmu, aby spolu s lokálnou odbornou verejnosťou otvorili diskusiu na aktuálne problémy verejného priestoru.

I. ročník WhatCity?:

Na konferencii 26. mája 2014 v Starej tržnici sa predstavili:
raumlabor berlin, Florian Köhl, Katharina Hagg a Berndt Maier
Viac info na fb stránke eventu TU

Druhý deň konferencie, 27. mája 2014 v Starej tržnici, sa uskutočnil workshop na tému: problematika konkrétnej mestskej zóny „Štvrte“. Workshop bol na pozvánky s aktérmi „Štvrte“ a so zahraničnými lektormi, kde sa špecifikovali problémy, otázky a navrhli sa možné riešenia a potenciál vzájomnej kolaborácie.

Druhé podujatie zo série WhatCity? priviedlo 17. júna 2014 do Bratislavy Marca Clausena, spoluzakladateľa najznámejšej nemeckej komunitnej záhrady v Berlíne, Prinzessinnengärten. Michala Hrnčiarová na WhatCity? pokrstila svoju novú knihu "Balkón ako záhradka".
Viac info na fb stránke eventu TU

II. ročník WhatCity?

25.2.2015, 18:00 do 20:00 v Goethe-Institut Bratislava
Prvá tohtoročná WhatCity? konferencia o odpade a možnostiach ako s ním narábať efektívnejšie

Zároveň ak má vaša organizácia záujem popracovať na svojom "waste manažmente", ste srdečne pozvaní zúčastniť sa aj medzinárodného workshopu, ktorý sa bude konať nasledujúci deň 26.2. (od 9:00 - 16:00) v Starej tržnici, pod vedením Alice Grindhammer a Pedra Jardim (DE), ktorého cieľom je vytvorenie lokálneho recyklačného systému pre mestské, kultúrne centrum Stará tržnica

16.5.2015 WhatCity? hľadáme dobrých susedov!
Workshop, Cvernovka, Páričkova 18

6.5.2015 konferencia WhatCity? hľadáme dobrých susedov!
Stará tržnica, Nám. SNP, Bratislava

III. ročník WhatCity?

27.1.2016 18:00 konferencia WhatCity? Naša ulica, Stará tržnica, Nam SNP 25
Ako by mohli fungovať naše ulice? Je možné venovať viac priestoru pre oddych, zeleň, bicykle a múdre riešenia infraštruktúry? Odpovede na tieto otázky bude hľadať ďalšie pokračovanie konferencie WhatCity?, tentokrát s podtitulom Naša ulica.

Zahraniční experti ponúknu v prednáškach inšpirácie a príklady dobrej praxe. Na programe je diskusia s účasťou primátora Bratislavy. A workshop sa zameria na diskusiu o tom, čo treba spraviť, aby aj Bratislava prijala strategické materiály týkajúce sa verejných priestorov a riadila sa nimi.