Spoločne
dosiahneme
zmenu

V rámci našich aktivít spolupracujeme s lokálnymi a medzinárodnými partnermi, veľkými aj malými spoločnosťami, samosprávami, ale aj susedskými prevádzkami. Naša činnosť sa zameriava interdisciplinaritu, prepájanie, budovanie silných komunít a advokáciu pre spoločenské zmeny.


Buďte naším partnerom

Podporte naše aktivity a staňte sa partnerom občianskeho združenia Punkt. Ponúkame rôzne druhy partnerstva pri podujatiach, výskumoch alebo projektoch zapojenia verejnosti do plánovania mesta. Okrem viditeľnosti na našich populárnych podujatiach podporíte zmysluplné aktivity smerujúce k rozvoju občianskej spoločnosti, podpory architektúry, dizajnu, mestského rozvoja, lokálnej ekonomiky a ekológie.

Dobrovoľníctvo v Punkt

Naše podujatia pripravujeme niekoľko mesiacov v malom tíme. Na pomoc potrebujeme veľké množstvo spolupracovníkov, ktorí dozerajú na dopravu, bezpečnosť, triedenie odpadu, alebo pomáhajú organizačnému tímu. Za svoju prácu si okrem dobrého skutku od nás odnesú aj odmenu. Pri hľadaní dobrovoľníkov spolupracujeme s viacerými organizáciami a odkrútiť si u nás môžete aj svoju dobrovoľnícku službu. Informujte sa o možnostiach dobrovoľníctva na adrese info@punkt.sk

 

2% z dane

Aj s pomocou 2 % žijeme v lepšom meste.

 

Už 15 rokov prináša OZ Punkt nápady pre rozvoj miest a komunít. V roku 2021 sme oslávili 10 rokov Dobrého trhu, počas pandémie sme podporili našich predajcov prostredníctvom online Dobrého trhu a priniesli sme vám ich príbehy. Zmerali sme ekonomický dopad Dobrého trhu, ktorý ukázal, že každé 1 € vložené do jeho organizácie vygeneruje 27 €. Podporí tak predajcov, podnikateľov a remeselníkov lokálne aj v rámci celého Slovenska.

Založili sme platformu o ľuďoch a mestách ctzn.sk, pretože veríme, že udržateľný mestský rozvoj tvoria hlavne jeho komunity a obyvatelia. Prinášame vám online CTZN magazín, ktorý sa v prvom vydaní venoval spiacim miestam v mestách, brownfieldom, druhé vydanie predstavilo trhy v meste a ich potenciál.

Aj vďaka vašim 2 % zlepšujeme mestské prostredie, prinášame praktické riešenia, zdieľame dobrú prax a zbližujeme komunity.

Ako darovať 2%

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu svojich dvoch percent z dane:

Názov: PUNKT

Právna forma: občianske združenie

Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava

IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2%, nájdete na www.rozhodni.sk

 

Chcem vám darovať 2%

Naše plány v roku 2022

 

Lepšie vzťahy, lepšia klíma

Dobrý trh prebehne v roku 2022 v apríli a septembri na Panenskej ulici a bude sa venovať téme lokálneho otepľovania a alternatívnej doprave. Po dlhom čase si budeme môcť opäť naživo vychutnať úžasnú atmosféru, priateľské stretnutia a spoznať autentických predajcov aj skvelých umelcov.

Foto: Marek Jančúch

Ulica bez áut

Ako prví zorganizujeme na Slovensku unikátny projekt inšpirovaný zahraničím, Ulicu bez áut. Cieľom je predstaviť potenciál verejného priestoru bez áut a na jeden deň vrátiť ulicu obyvateľom, chodcom, cyklistom.

Zdroj: Living streets

Inšpiratívne riešenia pre dobré mesto

Aj tento rok budeme spájať aktérov a vytvárať priestor na kritický dialóg o zlepšení mestského prostredia. Už o pár týždňov prinesieme v CTZN Dialógoch inšpiratívnych spíkrov na tému Dunaj v meste a jeho potenciál pre udržateľný turizmus. V druhej polovici roka sa aktívne zapojíme do projektu Year of Climate Care, kde predstavíme možné riešenia a príklady dobrej praxe.

Foto: Aleš Šedivec

Prinášame príbehy ľudí aj miest

Jedným z našich predajcov na Dobrom trhu je komunita dospelákov s mentálnym postihnutím HENTO TOTO. Vďaka svojim kamarátom sa môžu realizovať a aj živiť tým, čo ich baví. A tým je kreslenie.

Zdroj: Hento toto

Vydanie CTZN magazínu o trhoviskách približuje aj jedinečnú atmosféru trhu na Žilinskej ulici v Bratislave, ktoré na súčasnom mieste existuje už vyše polstoročia. Toto miesto združuje pestovateľov, obyvateľov okolitých ulíc, návštevníkov zo vzdialených končín, seniorov aj štamgastov okolitých pohostinstiev.

Foto: Marek Jančúch


Pozrite si aktuálne pracovné pozície v OZ Punkt tu.


Za podporu ďakujeme


websupport