Spoločne
dosiahneme
zmenu

V rámci našich aktivít spolupracujeme s lokálnymi a medzinárodnými partnermi, veľkými aj malými spoločnosťami, samosprávami, ale aj susedskými prevádzkami. Naša činnosť sa zameriava interdisciplinaritu, prepájanie, budovanie silných komunít a advokáciu pre spoločenské zmeny.


Buďte naším partnerom

Podporte naše aktivity a staňte sa partnerom občianskeho združenia Punkt. Ponúkame rôzne druhy partnerstva pri podujatiach, výskumoch alebo projektoch zapojenia verejnosti do plánovania mesta. Okrem viditeľnosti na našich populárnych podujatiach podporíte zmysluplné aktivity smerujúce k rozvoju občianskej spoločnosti, podpory architektúry, dizajnu, mestského rozvoja, lokálnej ekonomiky a ekológie.

Dobrovoľníctvo v Punkt

Naše podujatia pripravujeme niekoľko mesiacov v malom tíme. Na pomoc potrebujeme veľké množstvo spolupracovníkov, ktorí dozerajú na dopravu, bezpečnosť, triedenie odpadu, alebo pomáhajú organizačnému tímu. Za svoju prácu si okrem dobrého skutku od nás odnesú aj odmenu. Pri hľadaní dobrovoľníkov spolupracujeme s viacerými organizáciami a odkrútiť si u nás môžete aj svoju dobrovoľnícku službu. Informujte sa o možnostiach dobrovoľníctva na adrese info@punkt.sk

 

S vami tvoríme mesto, v ktorom sa ľuďom žije dobre.

 

  1. Ďakujeme, že ste vytriedili 9 ton odpadu v meste!

Počas posledných piatich ročníkov Dobrého trhu sme spoločne vytriedili takmer deväť ton odpadu. Po poslednom septembrovom vydaní zostalo po 13 500 návštevníkoch 90 kg komunálneho odpadu, čo je necelých 7 gramov na osobu.

  1. Ďakujeme, že ste v magazíne ctzn vydali 58 článkov o fungujúcom meste!

Online magazín CTZN je platforma, ktorá prináša komplexný pohľad na mesto a jeho architektúru. Riešime témy udržateľnosti, komunít, inkluzivity a odolnosti s cieľom približovať rozvoj mesta jeho obyvateľom. V spolupráci s odborníkmi, občianskymi iniciatívami a autoritami sme publikovali už 4 vydania, venované brownfieldom, mestským trhom, rieke v meste, klimatickej zmene a pracujeme na 5. vydaní s názvom Komunity. A toto bol náš najčítanejší článok.

  1. Ďakujeme, že ste urobili 37 Dobrých trhov v meste!

Nápad na Dobrý trh vznikol pred 11 rokmi na susedskej grilovačke s cieľom prepájať susedstvá, sprístupniť ich verejnosti a zažiť ulicu bez áut. K tejto myšlienke sa pridali trhovníci, program a rôzne komunity, samospráva, partneri. Vďaka tomu Dobrý trh motivoval množstvo kreatívnych ľudí, stál pri štarte bezodpadového prístupu k verejným podujatiam alebo naštartoval premenu verejných priestorov, ktoré sa stávajú inšpiráciou pre ďalšie projekty. 

  1. Ďakujeme, že ste nám pomohli získať cenu! 

Špeciálne ocenenie časopisu ASB putovalo v roku 2022 združeniu PUNKT za svoju dlhoročnú prácu. 

 

Ako darovať 2%

Údaje, ktoré potrebujete k darovaniu svojich dvoch percent z dane:

Názov: PUNKT

Právna forma: občianske združenie

Sídlo: Povraznícka 5, 81105 Bratislava

IČO: 42128013

Ak ste fyzická osoba, živnostník či firma, vpíšte ich priamo do vášho daňového priznania. V prípade, že ako zamestnanec daňové priznanie sami nepodávate, stiahnite si tu tlačivá, z ktorých jedno vám potvrdí zamestnávateľ, druhé vypíšete sami a pošlete ich spolu na daňový úrad. Celý postup, ako venovať 2%, nájdete na www.rozhodni.sk

 

Formulár k 2% pre zamestnanca

A spolu sme dokázali viac:

 

 

V roku 2022 sa vďaka spolupráci s OLO Bratislava premenilo na certifikovaný substrát EFFECO takmer 600 kg kuchynského odpadu.

Jeden Dobrý trh sa postará o celkové zvýšenie obratu slovenskej ekonomike približne o 1,2 mil. EUR. Výrobcov a predajcov tak podporuje nielen lokálne, ale v rámci celého Slovenska.

 

Aby sme dokázali Dobrý trh pripraviť tak, ako ho poznáte, zamestnávame priebežne ľudí, ktorí odviedli prácu zodpovedajúcu takmer 30 plným úväzkom.

Na jednom Dobrom trhu v roku 2022 sa vám predstavilo 150 trhovníkov a občianskych združení.

 

 

Punkt priniesol na Slovensko jedinečný koncept Warm Data Lab, ktorý prináša nové netradičné riešenia pre náročné spoločenské výzvy.

 

 

Skúsenosti združenia PUNKT s organizáciou bezodpadového podujatia odovzdávame ďalej organizátorom, samosprávam a partnerom. Stáli sme aj pri vzniku prvého bratislavského centra opätovného použitia KOLO.

 

 

Združenie PUNKT získalo v roku 2022 Špeciálnu cenu časopisu ASB  za výnimočnú podporu komunitného života a miestnej ekonomiky, dlhoročnú prácu v oblasti rozvoja mesta, urbanizmu, sociálnych tém a ekológie.

 

 

 

Ak máte pre vaše 2 % už vybratých iných prijímateľov, môžete nás podporiť aj kúpou nášho merchu.


Pozrite si aktuálne pracovné pozície v OZ Punkt tu.


Za podporu ďakujeme


websupport